Gdzie sprawdzi się montaż szklanych podłóg i czy są one bezpieczne?

Wielu właścicieli budynków mieszkalnych oraz obiektów o charakterze użytkowym rozważa montaż szklanych podłóg. Obecnie szklane podłogi stały się popularnym rozwiązaniem, które nie tylko zapewnia wspaniałe efekty wizualne w danym pomieszczeniu, ale również idealnie pasuje do każdego wnętrza.

Mity na temat szklanych podłóg 

Niegdyś wiele osób świadomie rezygnowało z montażu szklanych podłóg, ponieważ na ten temat powstało wiele mitów, które obecnie zostały skutecznie obalone. Pierwszym z nich było przeświadczenie, że szklana podłoga jest trudna do utrzymania w czystości. Ponadto panowało fałszywe przekonanie, że szklane podłogi są niebezpieczne, ponieważ zwiększają ryzyko wypadków. W obecnym czasie wiele renomowanych firm oferuje doskonałej jakości podłogi szklane dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowane do indywidualnych wymagań każdego klienta. Specjaliści, którzy od lat zajmują się montażem szklanych podłóg, jednoznacznie potwierdzili, że są one nie tylko estetyczne, efektowne, modne, ale również bardzo bezpieczne i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym rozwiązanie to posiada również inne korzyści, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wykończeniu danego miejsca. Szklane podłogi idealnie nadają się do domu lub też budynków użyteczności publicznej, do których należą galerie, biurowce, hotele, luksusowe gabinety lekarskie, SPA czy centra urody.

Zalety szklanej podłogi

Podłoga szklana może być stworzona ze szkła laminowanego i hartowanego. Rozwiązanie to wymaga rozległej wiedzy technologicznej, a także przestrzegania pewnych zasad i norm. Tego rodzaju podłogi dają możliwość dostarczenia dużej ilości naturalnego oświetlenia nawet do najbardziej zacienionych wnętrz budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się ze słabo nasłonecznionym wnętrzem, sprawiającym wrażenie ponurego i mało przytulnego. Dzięki szklanej podłodze istnieje możliwość rozproszenia promieni słonecznych tak, aby tworzyły efektowną grę świateł. Zastosowanie szklanej podłogi jest bezpieczne, ponieważ do jej wyrobu stosuje się szkło o dużej wytrzymałości konstrukcyjnej, odpornej na obciążenia. Dzięki temu podłoga ze szkła jest w stanie utrzymać duży ciężar związany z przemieszczaniem się wielu osób jednocześnie. Zaletą szklanej podłogi jest jej estetyka. Szklana podłoga pasuje do każdego stylu, wystroju i indywidualnego charakteru domu, biura czy innej powierzchni użytkowej. Dzięki temu można stworzyć bardzo ciekawe efekty aranżacyjne i niebywały design.

Możliwość tworzenia niezwykłych aranżacji wnętrz z zastosowaniem podłóg ze szkła

Podłoga szklana może być zarówno przeźroczysta, jak i kolorowa. Występuje ona w wersji błyszczącej i matowej. Poza tym można zdecydować się na podłogę szklaną w wersji zdobionej, piaskowanej, trawionej lub też wybrać projekt stworzony na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu podłoga wykonana ze szkła dopasowuje się do wybranego stylu aranżacyjnego. Szklane podłogi są połączone z metalowymi lub drewnianymi konstrukcjami, jak również mogą posiadać wybraną ilość dodatków albo zdobień. Ponadto można zmaksymalizować efekt lekkości i surowości szklanej podłogi poprzez zastosowanie mocowań punktowych. Warto wspomnieć, że podłoga szklana może mieć wiele kształtów i różną geometrię, zaś fantazję zleceniodawcy ograniczają jedynie wymogi techniczne oraz prawa fizyki. Podłoga ze szkła to doskonała izolacja akustyczna, która świetnie tłumi hałasy i odgłosy kroków oraz sprawdza się w pomieszczeniach o wysokim natężeniu akustycznym. Szklana podłoga jest wspaniałym rozwiązaniem do budowy schodów, podestów i zawieszonych pięter. Ponadto podłoga szklana może współgrać z podłogą drewnianą czy wykonaną z płytek albo gresu szkliwionego lub też stanowić integralną część antresoli.

Podjęcie decyzji o posiadaniu szklanej podłogi jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla klientów indywidualnych, ale i dla firm. To pomysł na stworzenie modnego, efektownego i uniwersalnego wnętrza.

Źródło: Szklarz Warszawa – sprzedaż i obróbka szkła

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Grunt – niezbędny element przygotowania powierzchni przed wykończeniem

Read Next

Dlaczego nie niszczysz dokumentów samodzielnie?