Dieta pudełkowa – hit czy kit?

W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia na dbanie o zdrowie, kondycję i sylwetkę. Nie ukrywajmy jednak, że większość ludzi żyje w ciągłym pędzie, w związku z czym znalezienie czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, między pracą, siłownią, a odebraniem dzieci ze szkoły, jest zwyczajnie trudne i czasochłonne. Na szczęście istnieje rozwiązanie dla wszystkich zabieganych, którzy chcą zmienić nawyki żywieniowe – catering dietetyczny, który podbija serca milionów ludzi.

Catering dietetyczny – strzał w dziesiątkę?

Ciężko wyobrazić sobie lepszy poranek od tego, kiedy budzisz, a pod drzwiami czeka już na ciebie torba z posiłkami na cały dzień. Nie musisz się o nic martwić, wystarczy, by spożyć je o określonych porach. Brzmi idealnie, prawda? Żadnych zakupów, przeczesywania sieci w celu znalezienia interesujących przepisów i zero brudnych garnków. Nic tylko złożyć zamówienie i cieszyć się wolnym czasem.

Zanim jednak zdecydujemy się na catering dietetyczny, powinniśmy dokładnie sprawdzić firmę, której oferta nas interesuje. Przede wszystkim należy sprawdzić, kto ustala menu. Bezkompromisowo powinien to być dietetyk. Każdy jadłospis powinien być dobierany indywidualnie do potrzeb klienta i uwzględniać ewentualne alergie i nietolerancje pokarmowe. Większość firm posiada diety z określoną liczbą kalorii, menu wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, czy bez laktozy. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem i szeroką ofertą. W przypadku cateringu dietetycznego kluczowe jest jednak indywidualne podejście do klienta. Dietetyk powinien przeprowadzić odpowiedni wywiad, na podstawie którego ułoży menu.

Drugim istotnym elementem są produkty, z których dana firma korzysta. Najlepiej, by pochodziły od lokalnych dostawców. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko jest świeże. Jeżeli składniki naszych potraw były transportowane z daleka, mogą zacząć się psuć. Warto pamiętać także o tym, by decydować się na catering z okolicy, który dostarcza posiłki codziennie, nie na kilka dni na raz. Po upływie kilku dni, nawet przy odpowiednim przechowywaniu jedzenie nie będzie już pierwszej świeżości, a przecież catering dietetyczny to jednak spory wydatek.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Jak być produktywnym?

Read Next

Sztuczne rzęsy – pierwsza aplikacja