Jak urządzić modne i przyjazne wnętrze mieszkalne?

Aranżacja i wystrój przestrzeni mieszkalnej to zawsze ogromne wyzwanie dla jej właścicieli bowiem to właśnie dom czy mieszkanie staje się miejscem do którego wracamy po długim i często stresującym dniu pracy. Dlatego tak ważne jest, by kolory, meble i wszelkie dodatki do gniazdka domowego nie tylko przykuwały uwagę modnym designem, ale też były przytulne i miłe dla oka każdego z domowników.

Wnętrza w odcieniach szarości 

Współczesne wnętrza przyciągają wzrok nie tylko eleganckim i szykownym designem, ale i  delikatnością, subtelnością i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Pomieszczenia, w których dominują różne odcienie szarości, zwłaszcza tej rozbielonej, stają się przestronne, jasne i promienne. W takich wnętrzach odpoczynek i relaks to czysta przyjemność i prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów. W salonach przepięknie prezentują się ściany pokryte szarą farbą lub elegancką tapetą w tym kolorze, przypominająca w dotyku i wyglądzie szykowny materiał. Wszystkie odcienie szarości doskonale harmonizują z bielą mebli i pastelowymi dodatkami, ocieplającymi nieco chłodne wnętrze. Duże i wygodne sofy lub narożniki w stonowanych odcieniach szarości oraz pojemne komody to must have każdego funkcjonalnego salonu. Prostota i urok mebli białych wspaniale współgra z neutralną, ale jakże szykowną szarością, tworząc bardzo modne, oryginalne i przyjazne człowiekowi wnętrze. Także w sypialni kolorem dominującym może stać się i zawsze modna szarość, bo jak żadna inna idealnie łączy się z wszystkimi kolorami, tworząc atrakcyjne stylizacje pomieszczeń. Zachwycająco prezentuje się sypialnia szara z dodatkami różu, zarówno tego pudrowego, jak i nasyconego. Takie wnętrze dedykowane jest raczej kobietom i to one funkcjonują w nim doskonale. Panowie na pewno pokuszą się o wybór mebli i dodatków w sypialni bardziej męskich, klasycznych i tutaj także szarość sprawdza się znakomicie, dając ogromne pole do popisu. Wystarczy pomalować ściany ulubionym odcieniem szarości, dobrać gustowną narzutę w modnej czerwieni, turkusie czy kolorze szarym, by sypialnia przykuwała uwagę niepowtarzalnym urokiem i szykiem.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Świąteczny stół – jak go przystroić?

Read Next

Jak być produktywnym?