Welcome to Breslau

Polska Wenecja, centrum międzynarodowego biznesu czy miasto krasnali? A co jeśli wszystkie odpowiedzi są prawidłowe? Witajcie we Wrocławiu.

Wrocław to miasto pełne kontrastów. Szklane biurowce przeplatają się ze niemiecką architekturą i urokliwymi kamienicami. Z jednej strony nowoczesne, z siedzibą wielu uznanych firm, dzięki swojej lokalizacji, a z drugiej leniwe, z Wyspą Słodową na której czas wydaje się płynąć wolniej.
Bez różnicy czy szukacie aktywnego wypoczynku czy leniwych spacerów i urokliwych kawiarni – Wrocław urzeka każdego i ma wiele do zaproponowania. Scieżki rowerowe w całym mieście, place do jazdy na rolkach, wytyczone trasy dla miłośników biegania czy skoki ze stadionu – entuzjaści sportu będą czuli się tutaj jak w siódmym niebie. Nie inaczej kibice – duma wrocławskich kibiców Betard Sparta, WKS Wrocław czy Panthers Wrocław zawsze mają ogromne wsparcie mieszkańców.

A co jeśli szukasz spokojnego czasu z pięknymi krajobrazami i zabytkami w tle? Tego też nie zabraknie. Sky Tower kusi widokiem z 49 piętra i oferuje niezapomnianą panoramę na całe miasto. W samym rynku i najbliższej okolicy też znajdują się punkty widokowe, z których zdjęcia będą wspaniałą pamiatką.
Do tego rejsy po Odrze, wieczory przy klimatycznej muzyce na Wyspie, wąskie uliczki pełne uroku ukrywające perełki cukiernicze i rękodzieła i genialne jedzenie. Czy to nie brzmi jak raj na ziemi?
Wieczorami miasto tętni życiem. Od 22 budzą się do życia puby – zarówno te w centrum miasta, jak i beach bary, na któych koncerty to już codzienność i punkt obowiązkowy do odhaczenia na liście. Wrocław wydaje się nie spać – nie ma ani jednej chwili kiedy miasto jest puste.

Dla spragnionych czegoś innego są jeszcze wycieczki – liczenie mostów i kładek, któych jest ponad 100 czy poszukiwanie krasnali dla najmłodszych. A co do kwesti muzeum, teatru czy opery – to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Wrocław, choć na pierwszy rzut oka, niepozorny, skrywa w sobie wiele do odkrycia. Otwarty, wielokulturowy, zachęcający – był Europejską Stolicą Kultury,a to zobowiazuje. Miasto odkrywa pełne swojej magii po zmierzchu i tak jak Wenecję, można kochać albo nienawidzić, tak samo Wrocław. Tylko tutaj aż chce się wracać. Bo mało. Bo ciągle go mało.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Zarządzanie kondensatem w systemach sprężonego powietrza

Read Next

Podróżowanie ubogaca