Ciąża w życiu kobiety

Ciąża to taki stan, który jest wyczekiwany przez wiele kobiet. W pewnym momencie życia kobiety czują, że są gotowe na to, aby zostać matkami. W szczególności, jeżeli mają przy boku kochającego mężczyznę, który wspiera je całym sercem w ich dążeniach do celu. Chęć posiadania dziecka u wielu kobiet to całkiem normalny objaw, któremu nie można się dziwić. Starania o własne potomstwo należy jednak w odpowiedni sposób poprzedzić m.in. dbałością o swoje zdrowie.

Zdrowe geny

Jeżeli nie chcemy na samym wstępie przekazać naszemu pierworodnemu dziecku przekazać „złych” genów, to zadbajmy o siebie. Jeżeli przyszła mama lub tata palą, to koniecznie powinni porzucić ten nawyk jak najszybciej. Definitywnie, a nie stosować delikatne popalanie. Nie zapominajmy, że składniki nikotyny niekorzystnie wpływają na naszą płodność. Warto porzucić również innego rodzaju używki, jak narkotyki (nawet lekką marihuanę), alkohol. Im szybciej się to zrobi, tym większa pewność, że nasze dziecko w przyszłości będzie dobrze się rozwijać. Przyszli rodzice powinni również zwrócić uwagę na sposób żywienia. Warto niezdrowe produkty, typu fast food, słodycze zastąpić zdrowymi, niskokalorycznymi produktami, np. warzywami, owocami, zdrowymi przekąskami, których nie brakuje w żadnych sklepach, dostępnych w takich samych cenach, jak niezdrowe chipsy, itp.

Witaminy dla kobiet

Przydać się mogą również witaminy, które kobieta powinna spożywać nie tylko w czasie zajścia w ciąże, ale nawet przed zajściem w nią. W tym celu warto udać się jednak do lekarza, który może zlecić wykonanie w pierwszej kolejności odpowiednich badań. Na ich podstawie może zlecić odpowiednią suplementację witaminową, w której nie zabraknie na pewno kwasu foliowego oraz żelaza mających największe znaczenie dla przyszłych mam i dla obecnych ciężarnych. Dbałość o swoje zdrowie sprawi, że nasze dziecko będzie narażone na ewentualne uszkodzenia, czy też wady płodu, które mogą pojawiać się chociażby pod wpływem spożywania wysoce przetworzonych pokarmów.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Jaka jest rola oksytocyny?

Read Next

Przedsiębiorca „idealny” – co należy wiedzieć o prowadzeniu własnej firmy?