Kiedy warto wynajmować HDS-y

Każda inwestycja wymaga przygotowania odpowiednio wcześniej całego zaplecza logistycznego. Bez dobrego i sprawnego transportu trudno będzie zrealizować wszystkie zadania i zmieścić się w wyznaczonych terminach. Tym bardziej, jeśli do przewiezienia są rzeczy, materiały i sprzęty o wielkich gabarytach, które trudno zmieścić do standardowego pojazdu. W takich sytuacjach często wynajmowane są hydrauliczne dźwigi samochodowe, potocznie zwane HDS-ami.

Rodzaje HDS-ów

Przy wyborze tego typu sprzętu należy wziąć pod uwagę to, jaki jest charakter danej budowy czy inwestycji. Trzeba bowiem zdecydować się na maszyny dostosowane do terenu, na którym będą pracować. Jeśli w grę wchodzi działanie na dużych nierównościach, powierzchni ze słabą przyczepnością, wieloma przeszkodami, podmokłym terenem – w tych przypadkach sprawdzi się HDS terenowy. Kiedy do przewiezienia mamy duże gabaryty, ale wiemy, że transport będzie się odbywał na prostych i równych drogach, lepiej zdecydować się na HDS szosowy.

Budowy, magazyny, duże hale, ale też nierówne tereny

Transport typu HDS, czyli z żurawiem hydraulicznym świetnie sprawdza się w transporcie materiałów, maszyn czy odpadów na różnego rodzaju terenie. Wykorzystywany jest między innymi na wielkopowierzchniowych halach, placach budowy i w magazynach. Konstrukcja tych sprzętów pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ już samo wykorzystanie żurawia hydraulicznego umożliwia kompleksową obsługę – z załadunkiem, transportem i rozładunkiem w wyznaczonym miejscu. Nie ma potrzeby angażowania do tego dodatkowego dźwigu. Tym bardziej, że HDS umożliwia załadunek z większych odległości, nawet do 20 metrów. Co oznacza, że poradzi sobie także na nierównych i trudno dostępnych powierzchniach.

Wywóz odpadów

Maszyny wyposażone w HDS często wykorzystywane są do przewozu różnego rodzaju śmieci, odpadów budowlanych i poremontowych. To często rzeczy i materiały o dużych rozmiarach, skomplikowanej strukturze i fakturze. Na dodatek muszą być przewiezione w ściśle określone miejsca, do konkretnych punktów zbiórki odpadów. Oznacza to, że w wielu przypadkach musi być to transport specjalistycznym sprzętem, który nie tylko sprawnie przejdzie przez cały proces logistyki, ale także umożliwi bezpieczny przewóz tych wszystkich odpadów. Transport HDS można wykorzystać do przewiezienia między innymi kontenerów – zarówno otwartych, jak i zamkniętych, toreb typu „big bag”, ale też gruzu czy innych pozostałości po budowie i remoncie.

Przewóz maszyn i materiałów

Żadna inwestycja nie może się rozpocząć bez zapewnienia odpowiedniego zaplecza technicznego, maszyn i materiałów. Właśnie dlatego właściwe zaplanowanie transportu i całej logistyki jest tak ważne już na samym początku naszych działań. Samochodami wyposażonymi w HDS z powodzeniem możemy przewieźć różnego rodzaju kruszywa, szkło, żwir i wszelkie inne materiały budowlane, które będą nam potrzebne. HDS niskopodwoziowy przyda się również w momencie, kiedy będziemy chcieli przetransportować maszyny i sprzęt na plac budowy. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi przejazd na dużych odległościach. Urządzenia, które są wykorzystywane na placu budowy często zajmują dużo miejsca, wymagają odpowiedniego sposobu załadunku i przewozu. Najłatwiej w takiej sytuacji będzie zdecydować się na pojazdy wyposażone w żuraw hydrauliczny – dzięki temu cały sprzęt dotrze na czas w ściśle określone miejsce, bez ryzyka uszkodzeń.

Wynajem profesjonalnej firmy z fachową obsługą

Choć przy każdej inwestycji logistyka to jeden z kluczowych elementów jej powodzenia, wcale nie oznacza, że trzeba od razu decydować się na zakup specjalistycznych maszyn do transportu. Wynajem takich pojazdów będzie znacznie bardziej efektywny, a i mniej kosztowny. Fachowa firma doradzi nam, które maszyny przydadzą nam się najbardziej, zarezerwuje odpowiednie terminy, kiedy urządzenia mają pozostać do naszej dyspozycji, ale i zapewnią obsługę wykwalifikowanych operatorów, którzy zajmą się całym procesem transportu materiałów, tworzyw i urządzeń.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Doradzamy w sprawach doboru zbiorników na propan

Read Next

Zarządzanie kondensatem w systemach sprężonego powietrza