Na co do kina – 5 ciekawych filmów, na które warto zwrócić uwagę

Jesienią, zamiast siedzieć w domu i patrzeć jak deszcz pada za oknem, warto przejść się do kina. Zwłaszcza, że tego roku jest w czym wybierać. Oto kilka najciekawszych premier:

5. Rodzina Addamsów (reż. Conrad Vernon, Greg Tiernan)
Animowana wersja opowieści o tytułowej, pokręconej, ale jakże sympatycznej rodzince, która tym razem będzie musiała zmierzyć się z przebiegłą reporterką prowadzącą reality show. Głosów postaciom użyczyli, między innymi: Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloe Grace Moretz oraz Finn Wolfhard. Animacja zapowiada się jako rozrywka na pograniczu komedii i horroru, a fani mrocznej rodzinki z pewnością ucieszą się na wieść, że mogą ponownie spotkać ulubionych dziwaków.

4. Zombieland: Kulki w łeb (reż. Ruben Fleischer)
Druga część szalonego komediowego horroru o apokalipsie zombie. Tym razem znani z pierwszej części bohaterowie (grani przez Woody’ego Harrelsona i Jesse’ego Eisenberga) będą musieli stawić czoło nie tylko hordom żywych trupów, ale także… krewnym.

3. Wojna o prąd (reż. Alfonso Gomez-Rejon)
Epicka historia bezpardonowej walki dwóch genialnych umysłów: Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch) i Nikoli Tesli (Nicholas Hoult), rywalizujących o pierwszeństwo w wyścigu o zrewolucjonizowanie świata. Gwiazdorska obsada i pełna napięcia fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach zapowiadają ekscytujące widowisko.

2. Czarny Mercedes (reż. Janusz Majewski)
Warszawa, 1942 r. Nadkomisarz Król bada sprawę tajemniczego morderstwa żony znanego adwokata. Kłopoty i sekrety narastają, a zagadka zbrodni okazuje się być nader trudna do rozwikłania. Polski kryminał w gwiazdorskiej obsadzie zapowiada się widowiskowo i mrocznie.

1. Joker (reż. Todd Philips)
Najbardziej oczekiwany debiut tej jesieni. Kontrowersyjny obraz przedstawiający genezę jednego z najbardziej rozpoznawalnych komiksowych złoczyńców, tytułowego Jokera, jeszcze przed premierą został okrzyknięty mianem najmroczniejszego i najbardziej przerażającego z dotychczasowych filmów DC. Zbiera jednak świetne recenzje i zyskuje uznanie krytyków na całym świecie. Polecamy – ale tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Podróżowanie ubogaca

Read Next

Smartwatch – czy warto?