Smartwatch – czy warto?

Praktycznie nieodzownym elementem każdego człowieka jest obecnie smartfon. Nie ruszamy się bez niego z domu. Możemy wyjść bez portfela, przecież możemy płacić telefonem. Możemy wyjść bez zegarka, przecież komórka zawsze ma zegarek. Możemy wyjść bez kluczyka od samochodu. Powoli wkrada się technologia, która pozwala otwierać samochód przy pomocy smartfona.

Czy jeśli ściągniemy z człowieka ubranie, to rzeczywiście zostanie on ze smartfonem? Przecież producenci sprzętu elektronicznego wkładają nam w ręce tablety, smartwatche, smartbany i wiele innych „smart – gadżetów”, bez których nie możemy się obejść, albo przynajmniej nasze życie będzie utrudnione.

Tablet dla mas

Promowanie tableta jako gadżetu, który każdy powinien mieć przy sobie, co najmniej jak smartfona, minęło. Nie jest to już urządzenie pierwszej potrzeby. Możemy bez niego żyć. W gierki pogramy na dużym wyświetlaczu smartfona. Jednak nie jest to urządzenie całkiem bezsensu. Zastosowanie tableta jest jednak niszowe. Oczywiście, w domu jest często używany iPad, ale głównie dzieci grają na nim w Tetrisa. Najczęstszym zastosowaniem tabletu są zastosowania profesjonalne.

Medycyna

Tablet używany jest głównie w medycynie przez lekarzy, którzy są mobilni. Często w Polsce można spotkać lekarza, który jest jedynym lekarzem w nocy, na wielu oddziałach. Musi poruszać się po całym szpitalu i tablet jest niezbędnym elementem jego pracy papierkowej.

Plan filmowy

Drugim miejscem, w którym szczególne zastosowanie znajduje tablet to produkcja filmowa. W związku z tym, że sceny filmów, seriali czy teledysków kręcone są w dużej mierze w plenerze i lokacjach poza wytwórnią, tablet znajduje zastosowanie w rękach kierowników produkcji i kierowników planu. Są oni najbardziej mobilną częścią planu. W ich tabletach schowane są harmonogramy, lokacje, bohaterowie i opisy scen. Smartfon służy im do dzwonienia i informacje przekazują często przez telefon.
Tablet ma oczywiście zastosowanie w innych branżach, lecz kluczowe zastosowanie ma właśnie w dwóch powyższych. Można zaryzykować stwierdzenie, że tablet wymyślono dla kierowników planu.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Na co do kina – 5 ciekawych filmów, na które warto zwrócić uwagę

Read Next

Kiedy dziecko siedzi tylko na smartfonie