Nowy czy używany kompresor do zakładu? W co warto zainwestować

nowe-kompresory

Kompresor przeznaczony do sprężania powietrza w układach pneumatycznych jest urządzeniem kosztownym, którego zakup może odbić się na kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Jest jednocześnie maszyną niezbędną do realizacji wielu procesów produkcyjnych i usługowych. W dobie ograniczania wydatków przedsiębiorcy stający przed koniecznością zakupu sprężarki do zakładu mogą rozważyć nabycie nowego lub używanego kompresora. Sprawdź, która opcja będzie korzysta dla Twojej firmy.

Zakup nowego kompresora — zalety i wady

Niewątpliwą zaletą zakupu nowego urządzenia jest dostęp do szerokiej oferty modeli sprężarek. Na rynku dostępne są sprężarki olejowe i bezolejowe, tłokowe i śrubowe, o stałej i zmiennej prędkości obrotowej. Kupując urządzenie można skupić się na modelach postawionych na zbiorniku ciśnieniowym o zróżnicowanej objętości i wyposażonych w podstawowy system uzdatniania. Można zdecydować się na sprężarkę przeznaczoną do montażu na ramie lub na urządzenie wolnostojące. Wraz ze sprężarką możesz stworzyć indywidualny system dystrybucji i uzdatnia sprężonego powietrza. Zróżnicowany asortyment osuszaczy, filtrów, separatorów, a także urządzeń dodatkowych — na przykład wymienników ciepła daje szerokie pole do tworzenia układów o zróżnicowanych parametrach. Co więcej, możesz decydować się na sprężarki o zróżnicowanej konsumpcji energii elektrycznej, dzięki czemu obniżysz koszty funkcjonowania zakładu. W efekcie wybór kompresora można podporządkować stricte pod wymagania konkretnego procesu produkcyjnego, co zapewni najwyższą wydajność realizowanych zadań w zakładzie. Co więcej, w ofercie rynkowej znajdziesz sprężarki o zróżnicowanych parametrach w zakresie mocy, ciśnienia roboczego, wydajności, dostosowane do pracy przerywanej i ciągłej, a także gabarytach, dzięki czemu wybierzesz maszynę idealną do swoich potrzeb. 

Nowy kompresor to gwarancja jego długiej żywotności. Urządzenie, które jest prawidłowo serwisowane i podlega systematycznej konserwacji i przeglądom będzie służyło wydajnie przez wiele lat, ograniczając tym samym konieczność zakupu kolejnego egzemplarza. Producenci sprężarek zapewniają nie tylko wieloletnią gwarancję na urządzenia, ale także oferują kompleksowy serwis gwarancyjny. Warto także pamiętać, że nowa sprężarka zazwyczaj wyposażona jest w najnowsze rozwiązania technologiczne — w tym sterowniki znacznie usprawniające możliwość sterowania, optymalizację pracy i kontroli nad urządzeniem. 

Zakup nowego kompresora nie musi też być ogromnym obciążeniem dla zakładu. Firmy sprzedające sprężarki oferują możliwość korzystnego finansowania w tym kredytowania, leasingu, a także zakupu gotówkowego. 

Używany kompresor — dla jakiej firmy jest to rozwiązanie optymalne

Bez wątpienia najważniejszą zaletą sprężarek używanych jest cena, za jaką można je kupić. Kompresory używane są znacznie tańsze niż nowe modele. Do wad natomiast trzeba zaliczyć ich przebieg — kompresory używane charakteryzują się pewnym zużyciem, więc kupując taki egzemplarz nie możesz liczyć, że będzie to maszyna w 100% bezawaryjna. Co więcej, więcej sprężarki używane często nie mają już także gwarancji producenta. Dlatego też kupując kompresor używany musisz sprawdzić stan maszyny i jej zdatność do pracy. Należy sprawdzić przebieg, który będzie odzwierciedleniem zużycia podzespołów. Trzeba również zweryfikować książkę serwisową, w której zapisane jest ciąg życiowy kompresora wraz z realizacją przeglądów, serwisów, usterek, napraw itp. Warto również sprawdzić czystość wnętrza kompresora, co będzie dowodem na dbałość poprzedniego właściciela o urządzenie oraz wskaże warunki, w jakich sprężarka pracowała. Przed zakupem sprawdź też rzeczywistą wydajność kompresora oraz jakie części zamienne stosowano podczas serwisu. 

Na rynku jest ograniczony zasób sprężarek używanych. Nie jest dostępny kompletny wachlarz modeli, dlatego trudniej jest dobrać kompresor pasujący w 100% do wymagań realizowanych procesów produkcyjnych czy usługowych. 

admin

Read Previous

Kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym? Sprawdź, na co musisz się przygotować!

Read Next

Zakup zaopatrzenia sklepów w hurtowni online – najważniejsze zalety