Jakie słuchawki wybrać? – przewodnik dla miłośników muzyki

Każdy miłośnik muzyki wie, jak praktyczne są słuchawki. To dzięki nim możemy umilić sobie choćby podróż komunikacją miejską, czy obejrzeć film w miejscu publicznym. Powszechnie wiadomo także, że zakup słuchawek wcale nie jest taki łatwy. Idąc do sklepu, natrafiamy na niezwykle wiele wzorów, modeli i kolorów słuchawek. Słuchawki mogą być przewodowe, bezprzewodowe, z mikrofonem lub bez nauszne, douszne, dokanałowe… Z każdym z wyborem wiążą się zarówno wady, jak i zalety. Dlatego zakup warto przemyśleć i wybrać taki sprzęt, który będzie dla nas najlepszy.

Rodzaje słuchawek

Idąc do sklepu, możemy napotkać bardzo wiele różnych modeli słuchawek. Niektóre słuchawki są bezprzewodowe, a inne wymagają podpięcia do telefonu. Te pierwsze, choć znacznie przewyższają słuchawki przewodowe ceną, są o wiele praktyczniejsze. Kolejną rzeczą godną uwagi jest fakt, że niektóre słuchawki posiadają mikrofon, a inne nie – mikrofon bywa bardzo przydatny, zwłaszcza gdy wykonujemy dużo telefonów. Ogólnie słuchawki ze względu na kształt dzielimy na trzy typy:

– słuchawki douszne – to najczęściej spotykany model słuchawek. Umieszcza się je wewnątrz ucha, jednak niezbyt głęboko. Ich największą zaletą jest przede wszystkim cena i dostępność. Te nieco gorszej jakości są bardzo tanie i kupimy je dosłownie wszędzie. Są przenośne i praktyczne i choć muzyka na nich nie jest najwyższej jakości, idealnie sprawdzają się do odbierania rozmów telefonicznych.

– słuchawki dokanałowe – są bardzo podobne do słuchawek dousznych z tą różnicą, że umieszcza się je nieco głębiej w przewodzie usznym – stąd też ich nazwa. Idealnie nadają się dla ludzi aktywnych lubiących słuchać muzyki, która, szczególnie w przypadku lepszych modeli ma świetną jakość.

– słuchawki nauszne – są największym dostępnym modelem słuchawek. W ich przypadku głośniki przylegają do małżowiny usznej od zewnątrz. Ten typ słuchawek jest najzdrowszy dla naszych uszu, jest jednak zdecydowanie większy od innych modeli i nie nadaje się zbytnio dla ludzi uprawiających sport. Idealnie sprawdzą się za to w domowym zaciszu, by cieszyć się najwyższą jakością muzyki.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Kiedy dziecko siedzi tylko na smartfonie

Read Next

Faktoring – coraz bardziej popularny w biznesie