Odzież przeciwdeszczowa robocza i trudne warunki pracy

 

 

Praca w deszczu nie należy do łatwych. Niezależnie od natężenia opadów, praca w takich warunkach jest uciążliwa, nieprzyjemna i wymaga specjalistycznej odzieży. Zabezpieczenie pracowników przed przemoknięciem jest szczególnie ważne, by chronić ich zdrowie przed infekcjami i chorobami. Podpowiadamy, jaką odzież roboczą wybrać na te niesprzyjające warunki. 

Trudne warunki pracy w deszczu

Przeciwdeszczowa odzież robocza to ubrania, przed którymi stawiane jest nie lada wyzwanie. Z jednej strony odzież taka musi być wygodna, nie krępująca ruchów, a ponadto funkcjonalna i jednocześnie zapewniająca skuteczną ochronę przed deszczem. Należy także pamiętać, że deszcz nie zawsze występuje w ciepłe dni. Niejednokrotnie opadom towarzyszy obniżona temperatura oraz silne podmuchy wiatru. Dlatego warto rozważyć wybór ocieplanej przeciwdeszczowej odzieży roboczej, która jest doskonałym rozwiązaniem na zimne, deszczowe dni.

Jaką odzież przeciwdeszczową roboczą wybrać?

Przeciwdeszczowa odzież robocza to przede wszystkim odzież wierzchnia. Pierwszym elementem ubioru, który nasuwa się na myśl niemal automatycznie, jest kurtka przeciwdeszczowa z kapturem. Jednak kurtka używana jako odzież robocza powinna spełniać pewne wymagania. Najczęściej zwykłe kurtki przeciwdeszczowe nie będą spełniały wymogów komfortu i funkcjonalności stawianych przed ubraniami roboczymi. Ponadto równie ważne, co odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa, są także spodnie przeciwdeszczowe

Wybierajmy przeciwdeszczową odzież roboczą wykonaną z materiałów wodoodpornych, a jednocześnie oddychających. W ubraniach nieprzepuszczających powietrza pracownik szybko zacznie się pocić i zgrzeje się, a to również może prowadzić do przeziębienia, które zakończy się nieobecnością w pracy. 

Warto wybrać modele odzieży przeciwdeszczowej, które mają wariant dopinania i odpinania podszewki, na przykład wykonanej z polaru. Takie drobne udogodnienie spowoduje, że odzież przeciwdeszczowa będzie służyć pracownikom przez cały rok, niezależnie od wahań temperatury za oknami.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Praca w Holandii za pośrednictwem polskiego biura – czy warto?

Read Next

Źle zamontowane sufity podwieszane – rzeczoznawca budowlany radzi!