Praca w Holandii za pośrednictwem polskiego biura – czy warto?

Wyjazdy do pracy za granicę nadal są w Polsce popularne, a jednym z krajów, które chętnie wybierają Polacy, jest Holandia. Za takim wyborem przemawia nie tylko wielość ofert zatrudnienia, ale także godziwe wynagrodzenie, na jakie można liczyć oraz przyjazne nastawienie holenderskich pracodawców.

Wyjazd do pracy do obcego kraju, nawet tak przyjaznego jak Holandia, zawsze podszyty jest pewną dozą niepewności. Osoby wyjeżdżające za granicę w celach zarobkowych po raz pierwszy mogą mieć problem nie tylko ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie oferty, ale także nie wiedzieć, czy zaproponowane warunki finansowe są odpowiednie.

Czym zajmuje się polska agencja pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy zajmuje się rekrutacją polskich pracowników do firm holenderskich. Nawiązanie współpracy z takim podmiotem niesie wiele zalet dla osób poszukujących zatrudnienia. Nie stwarza ono większych problemów, wystarczy znaleźć odpowiednią agencję pośrednictwa pracy w internecie. Na stronach większości z nich znajduje się formularz kontaktowy i podstawowe informacje o świadczonych przez nie usługach.

Polskie agencje pośrednictwa pracy za granicą są podmiotami gospodarczymi mającymi swoje siedziby w kraju. Funkcjonują w oparciu o polskie przepisy prawa, ale dysponują wiedzą o zagranicznych rynkach pracy, tamtejszych zwyczajach, przepisach oraz wymaganiach względem pracowników. Jednocześnie, jako że są to polskie firmy, kandydat nie będzie miał kłopotu z żadną formą kontaktu z agencją – nie tylko za pośrednictwem internetu, ale również telefonicznie czy osobiście, w postaci wizyty w siedzibie agencji.

Po wypełnieniu przez osobę poszukującą zatrudnienia formularza znajdującego się na stronie agencji jej pracownicy aktywnie i rzetelnie zajmują się wyszukiwaniem odpowiedniej do jego potrzeb oraz możliwości oferty. Zazwyczaj na przedstawienie propozycji pracy nie trzeba długo czekać. Oferty zatrudnienia są dobierane pod względem kwalifikacji oraz preferencji kandydatów, co zdejmuje z ich barków obowiązek żmudnego przeglądania portali z ogłoszeniami, a także sprawdzania poszczególnych ofert. Skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa zwiększa także dostęp do ofert pracy w Holandii, ponieważ niektóre z holenderskich firm wcale nie umieszczają ofert na portalach z ogłoszeniami, w całości zdając się na agencje.

Kolejnym niezwykle istotnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z pomocy agencji, jest poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie oferty pracy są przez nią dokładnie weryfikowane, a proponowane zatrudnienie – w pełni legalne. Kandydat nie musi obawiać się, że trafi na nieuczciwego pracodawcę, który na przykład nie wywiąże się ze zobowiązań finansowych. Agencja dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, pozwalającymi sprawnie przeprowadzić cały proces rekrutacji. Ponadto informuje, które dokumenty są potrzebne, a także o co należy zatroszczyć się przed wyjazdem.

Opieka agencji pośrednictwa pracy w Holandii nie kończy się na znalezieniu oferty oraz podpisaniu umowy pośrednictwa pracy. Obejmuje także organizację samego wyjazdu, jak również zakwaterowania na miejscu. To zdejmuje z barków przyszłego pracownika kolejne problemy, jak dotarcie na miejsce, a przede wszystkim konieczność poszukiwania mieszkania. To ostatnie niemal zawsze wiąże się z trudnościami, zwłaszcza jeśli praca ma trwać tylko kilka miesięcy.

Jak znaleźć dobrą agencję pośrednictwa pracy?

Funkcjonuje mnóstwo agencji pośrednictwa pracy, ale warto zdać się na profesjonalistę. Rzecz jasna musi ona działać legalnie, a więc figurować w rejestrze zatrudnienia oraz w rejestrze przedsiębiorców. Warto także sprawdzić opinie osób, które skorzystały z usług wybranej agencji. Z takich wpisów można dowiedzieć się wiele o tym, jak traktowani są kandydaci, a także czy praca, w której znalezieniu pośredniczyła dana agencja, w każdym aspekcie zgadzała się z wcześniejszymi ustaleniami. Istotne są również takie kwestie, jak indywidualne podejście do każdego kandydata, możliwość skorzystania z porady doświadczonego doradcy czy pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów.

Znalezienie odpowiedniej, a co najważniejsze, w pełni legalnej pracy w Holandii nie jest wcale trudne, jeśli korzysta się z pomocy doświadczonego pośrednika, który pokieruje kandydatem, a także zatroszczy się o jego bezpieczeństwo.

Źródło: Faspacking – oferty pracy Holandia

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Pomysł na długoterminowe wakacje – domek na kółkach

Read Next

Odzież przeciwdeszczowa robocza i trudne warunki pracy