Pomysł na biznes- hotel dla psa

Opieka nad zwierzętami w hotelu może wydawać się niezłym pomysłem na życie i biznes, ale, jak każdy, ma mnóstwo wad i równie dużo zalet, tak samo jak wiąże się z dużą dozą odpowiedzialności. Omówię jednak wszystkie przeszkody, jakie może napotkać przyszły właściciel hotelu.

Już na początku są spore koszty założenia hotelu. Przede wszystkim są one związane z zakupem terenu (chyba, że przeznaczysz własny) oraz wykonaniem kojców, co nie jest wcale aż tak tanie- za jeden porządny można zapłacić nawet do trzech, czterech tysięcy. Można taniej, owszem, ale jeżeli chcesz, żeby wszystko było porządnie i klient był zadowolony, to musisz ponieść koszty. Rzeczą niezbędną wydaje się być monitoring oraz ogrodzenie. Jeżeli masz sąsiadów, polecam zakup sprzętu mającego zapobiec szczekaniu psów (chociaż można się uchronić przed przyjmowaniem zwierząt hałaśliwych). Sprzęt MUSI być drogi, bo z ceną idzie jakość. I pamiętaj- nie zawsze działa, na co się wykosztujesz (wydatek wynosi ok. 2000 zł.).

Kolejnym, dużym kosztem, jest założenie strony internetowej (wystarczy wizytówka, której koszt wynosi ok. 700 zł.) i rozpoczęcie kampanii reklamowej w Google (musisz wydać co najmniej 1500 zł.). Na początku można skorzystać również z możliwości darmowej reklamy, na takich portalach jak OLX, ale wykupienie reklamy w Google wydaje się być rzeczą niezbędną.

Warto znać również podstawy behawiorystyki psów, chociażby z książek czy artykułów, a zwłaszcza mowy ciała zwierzaka, charakterystyki poszczególnych (na początek najpopularniejszych) ras psów, co da wgląd w ich zachowanie. Można również poznać podstawy żywienia psa.
Psy są różne i nie zawsze będzie dobrze i wspaniale, jak się z początku wydaje. Istnieją cudownie wychowane egzemplarze i zdarzają się piesie nie do wytrzymania. Przedstawiciel rasy łagodniejszej nie zawsze będzie aż tak mile widzianym gościem, jak amstaff czy cane corso. Nie zawsze dobrym pomysłem jest założenie dużego hotelu, gdyż pociąga to za sobą wyższe koszty, które mogą się nie zwrócić.

Czy to jest dobry sposób na biznes? Jeżeli masz jeszcze jedną pracę i ktoś zostaje w domu, żeby się nimi zająć- tak. Dzięki temu opłacisz rachunki, ale na koksy nie licz. Musisz mieć również dobre warunki i psy muszą być pod opieką i MUSI tę opiekę być widać. Po kilku latach będziesz mógł zarobić więcej, ale regułą to nie jest (zależy ile wydasz na reklamę internetową).

Oczywistą zaletą są pieski. Jesteś w grupie osób uprzywilejowanych, którym płacą za tę niesamowitą przyjemność i to przesłania wszelkie pozostałe wady.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Faktoring – coraz bardziej popularny w biznesie

Read Next

Świąteczny stół – jak go przystroić?