Świąteczny stół – jak go przystroić?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres, kiedy spędzamy czas w rodzinnym gronie. Warto pamiętać o tym, że  odpowiednią atmosferę budują nie tylko ludzie, ale również odpowiednia oprawa. Świątecznie przystrojony dom sprawia, że charakter tych kilku wyjątkowych dni staje się bardziej podniosły. Wiadomo, że najbardziej oczywistym elementem dekoracyjnym związanym z Bożym Narodzeniem jest choinka. Należy jednak pamiętać również o tym, jak ważny jest stół. W końcu to przy nim spędza się większość czasu.

Świąteczny stół – jakie dekoracje?

Aby stół wyglądał podczas świąt wyjątkowo, wcale nie trzeba go zastawiać całą masą gadżetów z bożonarodzeniowymi motywami. Na początku warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zależy nam na klasycznej elegancji? Może chcemy poeksperymentować z nowoczesnymi trendami? A może chcemy stworzyć zwyczajną, ciepłą i rodzinną atmosferę. W każdym wypadku cały proces dekoracji należy zacząć od wyboru odpowiedniego obrusu, to on będzie stanowił bazę. Można zdecydować się na najbardziej popularny, biały obrus i przełamać go czerwonym bieżnikiem. Jeżeli klasyka już się nam znudziła, w tym sezonie modne są granaty, burgund oraz ciemne zielenie. Ciekawym zestawieniem jest również połączenie szarości z błękitem i srebrem.

Kolejnym ważnym elementem jest zastawa. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się ta biała. Można jednak zaszaleć i pokusić się o taką ozdobioną ornamentami lub postawić na kolor. Na stole pięknie będą prezentować się kryształowe kieliszki oraz odświętne sztućce, które ostatnio można spotkać w naprawdę różnorodnych kolorach i kształtach. Na talerzach możesz ułożyć serwetki ze świątecznym wzorem.

Pamiętaj również o tym, że ogromną rolę odgrywa oświetlenie. Na świątecznym stole bezwarunkowo powinny pojawić się świece, lampiony, czy modne ostatnio lampki ledowe. Rozświetlony stół będzie budował ciepłą atmosferę, ale również podniosły nastrój.
Ostatnim elementem są dodatki. To one powinny spajać całą dekorację. Możesz użyć gotowych stroików, łańcuchów i bombek choinkowych, czy figurek w kształcie Świętego Mikołaja lub bałwanka. Przy klasycznym stylu świetnie sprawdzą się zwykłe świerkowe gałązki i szyszki, które będą czarować gości aromatem lasu.

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Pomysł na biznes- hotel dla psa

Read Next

Jak urządzić modne i przyjazne wnętrze mieszkalne?