Sztuczne rzęsy – pierwsza aplikacja

Każda kobieta marzy o zniewalającym spojrzeniu, które wydobywa się spod wachlarza gęstych, podkręconych rzęs. Niestety nie wszystkie panie zostały obdarowane przez naturę pięknymi, naturalnymi rzęsami. Przemysł kosmetyczny znalazł rozwiązanie tego problemu. Obecnie istnieje kilka sposobów na to, by zachwycać spojrzeniem. Można zdecydować się na przedłużanie rzęs u kosmetyczki. Jest to jednak dość kosztowna i czasochłonna metoda. W związku z tym wiele pań decyduje się na doklejenie rzęst, które można kupić w drogeriach i samodzielnie zaaplikować w domu.

Sztuczne rzęsy – co musisz wiedzieć przed pierwszą aplikacją?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli sztucznych rzęs. Najogólniej można podzielić je na rzęsy:

  • na pasku – najbardziej odpowiednie dla osób początkujących.
  • w kępkach – dają bardziej naturalny wygląd, do tego podczas aplikacji łatwiej panować nad efektem końcowym.
  • pojedyncze – przeznaczone są raczej dla profesjonalistów, ponieważ doklejanie ich wymaga wprawy. Warto podkreślić, że pojedyncze rzęsy utrzymują się dłużej niż ich konkurentki.

Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę również na materiał produktu. Najbardziej popularne są rzęsy syntetyczne. Są one jednak mało elastyczne. Lepiej zdecydować się na rzęsy z jedwabiu, które są delikatniejsze i wyglądają dużo bardziej naturalnie. Oprócz tradycyjnych modeli, w drogeriach dostępne są także rzęsy kolorowe, ozdobione brokatem lub piórkami. Tutaj ograniczeniem jest już tylko nasza fantazja.

Kiedy już zapadnie decyzja i rzęsy zostaną kupione, czas przygotować się do aplikacji. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że najpierw powinno się wykonać pełny makijaż – łącznie z wytuszowaniem naturalnych rzęs, czy wykonaniem ewentualnych kresek. Teraz wystarczy wyjąć rzęsy z opakowania i przyciąć je z jednej strony, tak by odpowiadały szerokości rzęs naturalnych. Następnie należy nałożyć niewielką ilość kleju na pasek i poczekać chwilę aż zgęstnieje. Ostatnim krokiem jest staranne przyłożenie paska. Aplikację powinno się zacząć od środka powieki, później przechodzimy do zewnętrznego kącika i kolejno do wewnętrznego, delikatnie dociskając rzęsy pęsetą. jak widać doklejanie sztucznych rzęs nie jest wcale takie trudne. Wystarczy nabrać wprawy.

 

Marcin

Interesuje się biznesem, nowoczesnym stylem życia oraz nowymi technologiami. W wolnej chwili gra w piłkę nożną lub spędza czas z kolejnymi książkami.

Read Previous

Dieta pudełkowa – hit czy kit?

Read Next

Jaka jest rola oksytocyny?